Przejdź do treści
Strona główna » Jednodniowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Jednodniowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Czy jesteśmy w stanie pomóc sobie jednodniową dietą oczyszczającą? Okazuje się, że w pewien sposób tak. Jednak najlepiej stosować ją w weekendy, wtedy kiedy nie potrzebujemy aż tak dużo energii.

Dla niektórych będzie to forma zadośćuczynienia organizmowi po świątecznym lub okazjonalnym obżarstwie, a dla innych z kolei forma wpłynięcia na swoje zdrowie. Nie zalecam oczywiście stosowania takiej diety zbyt często lub zbyt długo. Jeżeli przesadzimy, zamiast pomóc, zaszkodzimy sobie i to dość poważnie.

Woda Twoim przyjacielem

Kluczem do sukcesu jest picie dużej ilości wody. Za rozsądną ilość uważa się około 3 litrów. Przy ograniczeniu jedzenia nie tylko będziemy w stanie tłumić głód, ale także wypłuczemy z organizmu szkodliwe produkty uboczne przemiany materii.

Jednodniowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn – przykłady

Pamiętajmy, że nie możemy się zagłodzić, celem jest ograniczenie kalorii jedynie na 1 dzień. Właściwie takie diety mają sens tylko w nielicznych przypadkach. Najważniejsze to zdrowe odżywianie się, zbilansowana dieta i wytrwałość. Starajmy się, aby przynajmniej 60-70% produktów w naszych posiłkach była zdrowa, ma to kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, organizmu i samopoczucia.

Przykładowy jadłospis może wyglądać następująco:

śniadanie – 50g ryżu, 70g jogurtu naturalnego, pół jabłka, cynamon, opcjonalnie słodzik
przegryzka – 1 kromka chrupkiego pieczywa
obiad – 50g ryżu, ogórek, łyżka śmietany, musztarda, sok cytrynowy, koperek, pieprz, 1 plasterek chudej szynki
przegryzka – 1 kromka chrupkiego pieczywa
śniadanie – omlet z 50g ryżu i 1 jajka, 50g kiełków

Posiłki spożywajmy regularnie w przeciągu całego dnia i uzupełniajmy to sporymi ilościami wody. W tym przypadku dostarczymy organizmowi około 800kcal.

Niektórzy mają inne pomysły na to, jak dieta oczyszczająca może wyglądać w przeciągu jednego dnia. Ciekawa jest opcja z marchewką. Po prostu zjadamy około 1,5kg marchewek w 5-7 porcjach. Na surowo, możemy ją utrzeć lub przyprawić sokiem z cytryny, masłem, mlekiem.

Jakie są Wasze doświadczenia związane z dietą oczyszczającą? Warto ją stosować? Jeśli tak to w jakiej formie?

Tagi: