Przejdź do treści
Strona główna » Wafle ryżowe w diecie odchudzającej czy na masę?

Wafle ryżowe w diecie odchudzającej czy na masę?

Czy powinniśmy jeść wafle ryżowe kiedy chcemy się odchudzić? Wyjaśnimy czy bardziej pomogą, a może bardziej zaszkodzą.

Wafle ryżowe są produktem zawierającym około 400kcal na 100g. W jednym waflu znajdziemy około 40kcal. W przypadku spożywania ich w większych ilościach, mogą spowodować, że nas bilans kaloryczny na koniec dnia będzie wysoki, co z kolei może prowadzić do odkładania się tłuszczu. Jest to produkt o wysokim stopniu przetworzenia, dlatego też odradzamy ich częstego spożywania.

Zamiennik dla słodyczy?

Mimo wszystko jest to jedna z bezpieczniejszych przekąsek. Dokładając do nich warzywa lub owoce jesteśmy w stanie odejść od podjadania słodyczy. Należy uważać, aby wafle nie były słodzone lub obficie polane czekoladą. W takim przypadku okaże się, że kaloryczność znacznie wzrośnie. Wafle ryżowe nie zastąpią nam posiłku. Jedynie zbilansowana dieta umożliwi odchudzanie. Organizm potrzebuje zarówno białek, węglowodanów jak i zdrowych tłuszczów do prawidłowego funkcjonowania.

Czy wafle ryżowe pomogą w odchudzaniu?

Wafle ryżowe nie posiadają w praktyce żadnych wartości odżywczych oprócz węglowodanów. Dodatkowo mają wysoki wskaźnik glikemiczny czyli szybko podnoszą poziom cukru we krwi. Prowadzi to do odkładania procesów związanych ze spalaniem tłuszczu. Wafle ryżowe nie zastąpią nam pieczywa, z którego właściwie i tak w zbilansowanej diecie można zrezygnować.

Nieco zdrowszą, chociaż i tak nie pozostawioną od wad odmianą wafli, mogą okazać się te z rodzaju eko, produkowane z brązowego ryżu. Pamiętajmy jednak, żeby traktować to jedynie w formie dodatku niż podstawy dla naszej diety. Uzupełnimy nimi niedobór węglowodanów w naszej diecie.